250 x 250 Reklam Alanı

Geçirdiği kalp krizi neticesinde 79 yaşında hayata gözlerini yuman Halit Akçatepe Şakirin Camiinde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Eski eşi Tülin Alpman ile çocukları Itır Akçatepe, Ebru Akçatepe ve torunları Alara ve Cem taziyeleri kabul etti. Akçatepe’nin Türk Bayrağı’na sarılı tabutu son kez sahneye çıkarıldı, “Unutmayacağız” yazısıyla bir fotoğrafı perdeye yansıtıldı. CNN Türk canlı yayınında Fulya Öztürk’e konuşan Erol Evgin Halit Akçatepe için şunları dile getirdi: “Birlikte renkli dünya adlı bir film çekmiştik. Turnelerde sahneleri kulisleri paylaşmıştık. Adam gibi adamdı Halit. Çok iyi usta bir sanatçıydı. İnsan olarak da çok değerli bir insandı. Hayata mizahla karşı durmuş hayatın zorluklarına mizahla göğüs germiş bir insandı. En son ziyaretimde zor konuşuyordu ama yarım saat gülmüştük. Gülüp eğlendik birbirimize sarıldık.  Işıklar yağsın üzerine nurlar içinde yatsın. Halit’i kalbimize sakladık. Dostlarımız arkadaşlarımız bir bir gidiyor.”

Törenin ardından  Halit Akçatepe alkışlarla sahneden uğurlandı. Ercan Gezmiş cenaze götürülürken “Adile Naşite’e selam söyle, Tarık Akan’a selam söyle, giden bütün çınarlara selam söyle. Gözün arkada kalmasın, biz Türk sinemasına sahip çıkacağız” diye konuştu.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı